

Як пишуть сучасні історики, про казкові багатства правителя Малі Мансы Муси Кейта I стало відомо в інших країнах світу, коли цей імператор зробив хадж у Мекку. Однак порівняно швидко розміри величезного капіталу значно зменшилися.
Винні міжусобиці й іноземці-завойовники
За даними інтернет-видання Celebrity Net Worth, яке спеціалізується на публікації біографій знаменитостей, правитель Малі Манса («манса» і перекладається саме як «правитель») Муса Кейт I володів статком, еквівалентним 400 мільярдів доларів. Муса стояв на чолі держави з 1312 року, тодішня Малійська Імперія включала в себе території таких сучасних західноафриканських країн як Гана, Тімбукту, Малі та багатьох інших. Імперія володіла більш ніж половиною світових запасів солі і золота.
Деякі мечеті, побудовані при Манса Мусі, стоять і зараз, через 700 років. Повідомляється, що багатомільярдні статки цього правителя через два покоління після його правління (Манса Муса правил 25 років), значно зменшилася у зв’язку з захлеснула Імперію громадянською війною і вторгненнями іноземних загарбників.
Як дізналися про його багатство
Англійська письменниця Еббі Норман у своєму історичному дослідженні повідомляє, що про колосальні багатства правителя Малі в інших країнах дізналися під час його мандрівки до Мекки – хадж був дуже витратним. Караван Манса Муси проходив через Каїр і Медіни, в ньому налічувалося понад 60 тисяч осіб і десятки тварин. Малійці везли з собою дуже багато золота, яке Муса і члени його оточення роздавали біднякам на вулицях; у містах, через які проходив караван, купували в обмін на зливки дорогоцінного металу різні речі.
У результаті з-за достатку золота ціна його сильно впала, і це закінчилося тим, що у Мансы Муси з’явилася монополія встановлювати ціни на золото у всьому Середземномор’ї. Неабияке подорож 1375 року було зображено на такому відомому історичному документа як Каталонський атлас – на карті намалювали і самого Манса Муса, що сидить на троні в золотій короні.
Чим ще знаменитий Манса Муса
Еббі Норман уточнює, що найбагатша людина в світі більшу частину своїх коштів витрачав на будівництво мечетей. Згідно з легендою, він починав зведення чергового культової споруди кожну п’ятницю. Найвідоміша з них – Джингереберська соборна мечеть в Тімбукту, вона збереглася до теперішнього часу.
В заслугу Manse Мусі, якого історики вважають одним з наймогутніших правителів свого часу, якщо не всій світовій історії, також ставлять створення широкої мережі освітніх установ у його Імперії, що розташовувалася на території більше 3 тисяч квадратних кілометрів.
За підрахунками істориків і економістів, до 400-мільярдним станом Манси Муси через століття зміг наблизитися лише Джон Рокфеллер з капіталом 336 мільярдів доларів.
Чекаємо ваших коментарів по даній статті!
І не забудьте поділитися з друзями!