Найдорожчі монети світу (7 )

Найдорожчі монети світу (7 фото)

Головна сторінка » Найдорожчі монети світу (7 фото)

На сьогоднішній день монети стрімко втрачають свою популярність, як засіб грошового обміну. Нікому не хочеться ходити і дзвеніти з повними кишенями монеток. Тільки нумізмати розуміють цінність монет і мріють роздобути нові рідкісні зразки у своїй колекції. Варто відзначити, що монети можуть бути такими ж дорогоцінним, як і дорогі метали і камені. Пропонуємо вам подивитися на найдорожчі монети світу.

1. Монета на честь коронації Педру Першого, 19 століття

 

Експерти відносять до списку найдорожчих монет світу бразильську монету дев’ятнадцятого століття в честь зійшло на престол Педру Першого. Імператор Бразилії зображений у вигляді стародавнього римлянина, увінчаного славою. У світі налічується лише 64 штуки. Одну партію продали на аукціоні в Чикаго за 138 тисяч доларів.

2. Великий Філ, 2004 рік


Монета на прізвисько «Великий Філ» має номінал 100 000 євро. Чому її так назвали? «Філом» монету прозвали на честь Віденської філармонії. Австрійський монетний двір випустив цю монету в 1000 унцій золота 999,9 проби в жовтні 2004 року. Вага монети складає приблизно 31,5 кілограмів, а її діаметр 37 сантиметрів. Тираж австрійських монет склав всього 15 примірників за відпускною ціною 330 тисяч євро.

3. Дублон Брашера, 1787 рік


Творцем цієї американської монети є ювелір Єфрем Брашер. У 18 столітті в Америці ще не було державної монополії на випуск монет. Але за чеканку відповідали довірені люди, такі як досвідчений ювелір Єфрем Брашер. Він працював як на замовлення, так і над випуском власних монет з золота та срібла. Майстер зробив гравіювання своїх ініціалів «ЕВ» на грудях орла. На торгах дублон продали майже за три мільйони доларів.

4. Едвард III, 1343 рік


Рідкісніша золота монета має другу назву — «Подвійний Леопард». Номінал її становить всього шість шилінгів. А реальна вартість на аукціоні Спінк, де підсумкова сума «Подвійного Леопарда» склала 6,8 мільйонів доларів. Така висока вартість зумовлена ще тим, що такі монети досить рідкісні, їх всього три екземпляри в світі.

5. Долар Першого Класу, 1804 рік


На жаль, оригінальної монети 1804 року випуску не залишилося. Точна копія монети була зроблена через 10 років. Незважаючи на те, що це не оригінал, її продали за 3 737 500 доларів в 2010 році. Всього монет 1804 року було вісім, пізніше колекцію доповнили ще сім примірників. Славу однієї з монет склало те, що вона входила в грандіозну колекцію короля Сіаму. Після смерті короля вся колекція була викуплена на аукціоні за 4,14 мільйона.

6. Подвійний Орел Сент-Годена, 1933 рік


Монета має декілька років випуску і їх цінність залежить саме від дати карбування. Наприклад, монета 1907 року випуску на аукціоні Heritage у 2015 році була продана за 2 115 000 доларів. Проте рекорд побив зразок 1933 року карбування із зображенням Леді Свободою. На аукціоні монета досягла позначки в 7 590 020 доларів.

7. Переможець ? Розпущене Волосся, 1794 рік


Один долар є самою першою срібною монетою, випущеної на території США, а саме у Філадельфії. На аверсі монети зображена жінка з розпущеним волоссям, що символізує Свободу. Над бюстом жінки викарбувано слово LIBERTY, з боків видніється 15 шестикінечних зірок, на той момент в США було утворено стільки ж штатів.

На сьогоднішній день ця монета є найдорожчою у світі. Срібний долар, викарбуваний в США в кінці 18 століття, був проданий за 10 016 875 доларів!

Чекаємо ваших коментарів по даній статті!

І не забудьте поділитися з друзями!

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

error: Alert: Content is protected !!