Інвестиції для чайників: що врахувати в 2020?

Інвестиції для чайників: що врахувати?

Головна сторінка » Інвестиції для чайників: що врахувати?

Ви напевно чули, що інвестиції приносять прибуток. Але також ви могли чути, що треба розбиратися в інвестиційних схемах і мати чималий стартовий капітал, щоб отримувати хоч якісь гроші з інвестицій.

Все це почасти правда. Ніхто не стане інвестором-мільярдером, вклавши інвестиції в тисячу гривень. Однак можна вийти на хороший дохід поступово. Головне — з чого почати. У цьому матеріалі ми розповімо, як навчитися інвестувати з нуля і який стартовий капітал необхідний для цього.

Скільки грошей треба, щоб почати інвестувати?

Багато людей вважають, що мінімальна сума для інвестицій починається від 500 тис. гривень. Однак, це невірно. Стати інвестором можна і з сумою в 10 тис. гривень.

Сума для інвестування сильно залежить від типу вашої інвестиції. Всього їх виділяють чотири:

  1. ПІФ;
  2. Облігації;
  3. Акції;
  4. ETF-фонди.

ПІФ — пайовий інвестиційний фонд. Ви приймаєте спільна участь в управлінні інвестиційним портфелем. Прибуток ділиться на всіх учасників. Оформити ПІФ можна і з капіталом 1000-5000 гривень.

Облігації — це цінний папір, яка говорить про те, що ви даєте в борг гроші великої компанії. Потім ця компанія виплачує вам відсоток. Плюс облігацій в тому, що вам заздалегідь кажуть, на який прибуток ви можете розраховувати. Ну, і звичайно ж ще одна перевага — вам не буде потрібно багато грошей, щоб оформити облігації.

Вартість однієї облігації часто складає всього 1000 гривень. Але купити ви можете відразу кілька облігацій — як правило, від 10 штук. Тобто мінімальна витрата при цьому типі інвестицій складе 10 000 гривень.

Акція — це цінний папір, яка говорить про те, що ви стаєте співвласником якої-небудь компанії. Тобто купуючи акцію, ви отримуєте у власність частку компанії. Купувати акції, як правило, дорожче, ніж облігації: їх остаточна ціна залежить від успішності і масштабності компанії. До того ж, одну акцію купити не вийде — доведеться купувати мінімум 10.

ETF-фонди — це готові пакети акцій. Найдорожчий інвестиційний продукт. Мінімальна інвестиція — сотні тисяч гривень.

Який тип інвестиції обрати новачку?

Починати варто з простого — облігацій. Почніть інвестувати в найбільш захищені і надійні цінні папери — державні облігації. Зазвичай держава — стабільне джерело доходів.

Ще важливий момент — не можна купувати цінні папери на останні гроші. Сама грамотна схема — сформувати поточний, резервний та інвестиційний капітал. Поточний — ті гроші, які ви витрачаєте тут і зараз: на їжу, гігієнічні приналежності і одяг. Резервний — ті гроші, які у вас відкладені на випадок хвороби, банкрутства, погашення боргів. Він повинен становити 3 зарплати. Інвестиційний — вільні гроші, якими можна ризикувати.

НІКОЛИ НЕ ІНВЕСТУЙТЕ НА ОСТАННІ ГРОШІ!

Правила для інвесторів-чайників

Не кладіть яйця в одну корзину

Якщо ви вирішили вкластися в акції, вибирайте різні організації. Чим більше у вас різних акцій, тим сильніше ви захищені. Одна з компаній може збанкрутувати, а інша розбагатіти.

Вимірюйте ризик інвестиції

Пам’ятайте: інвестиція — це ЗАВЖДИ ризик. Десь менше, десь більше, але ризик. Його потрібно вимірювати. Навчіться парочку простих формул, які дозволяють вираховувати потенційний прибуток. Якщо ви оформляєте облігації в банку, попросіть співробітників, щоб вони розповіли про всіх ризикованих моментах.

Будьте готові до втрат

Ви по-справжньому готові до інвестування, якщо розумієте, що можете втратити гроші. Сформуйте резервний капітал — він потрібен, щоб ви відчували себе комфортно, якщо раптом потерпіть грошові втрати.

Read More

Posts not found

Sorry, no other posts related this article.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

error: Alert: Content is protected !!