Храм Черепів - першої святилище Бога Смерті в Теотиукані

Храм Черепів — першої святилище Бога Смерті

Головна сторінка » Храм Черепів — першої святилище Бога Смерті

Раз вже в попередній статті ми заговорили про страх, думаю можна продовжити цю тему археологічною знахідкою храму Бога Смерті. При розкопках в Теотиукані, Мексика, археологи виявили «Храм Черепів». Ніші були виявлені в західній і північній стінах цього храму. За допомогою штукатурки в цих нішах були закріплені за чотири гомілкові кістки і два людські черепи! Дослідники виявили на даху камінь з малюнком Миктлантекутли і дві керамічні голови, які зображували бога смерті. Також у згаданому храмі було знайдено близько трьохсот фрагментів людських кісток – цих людей використовували у жертвоприношеннях Миктлантекутли.

Червона фарба була нанесена на щелепи одного із знайдених черепів – це відображає иконологию Миктлантекутли. Археологи відзначають, що дана особливість дозволила зрозуміти, що храм належить Кодексу Борджія. Там присутні зображення ацтекських богів, і ацтекський бог смерті показаний з червоним язиком. Через мінералізацію та з-за поганого стану аналіз ДНК кісток не був проведений.

Вже не перший рік ведуться розкопки в Теотиукані. Більше сотні гектар становить загальна площа культурного шару археологічного пам’ятника. В місті жив народ Пополока – це «варвари». Трохи раніше в Теотиукані был знайдений великий храм, а біля храму – водна гребля Пуррон.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

error: Alert: Content is protected !!