Екс-посол США попередив, що Росія прагне отримати прокремлівський уряд в Україніуряд

Колишній посол США і президент Фонду Карнегі за міжнародний мир Вільям Бернс запевнив, що світ останнім часом усе більше і більше обдурює себе щодо Росії, що може призвести до серйозних проблем. Про це пише Голос Америки.

Екс-посол підкреслив, що після завершення «холодної війни» глибокі образи, хибні уявлення і розчарування часто визначали характер відносин між США і Росією.

За його словами, ілюзій було більш ніж достатньо з обох сторін, але реальність полягає в тому, що американсько-російські відносини залишатимуться конкурентними і часто змагальними через фундаментальні відмінності світогляду.

Аналізуючи останні події і відносинах Сполучених Штатів і РФ експерт зазначив, що агресивне втручання Путіна у президентські вибори США, як і його зовнішня політика, має щонайменше два фактори мотивації: по-перше, переконання російського президента в тому, що найбільш надійний спосіб відновити Росію як велику державу – послаблення світового порядку, який підтримують США; по-друге, легітимність путінської системи репресивного внутрішнього контролю залежить від наявності зовнішніх загроз.

На думку фахівця, Путін, будучи реалістом, усвідомлює відносну слабкість Росії, але регулярно демонструє, що сили, які спадають, можуть бути щонайменше настільки ж руйнівним, як сили, що зростають.

Так, кремлівський лідер бачить навколо себе середовище, наповнене можливими цілями.

Також Бернс наголосив, що в тому разі, якщо Путіну не вдасться легко відбудувати Росію, він може поставити на місце США, зі властивими йому тактичною спритністю та готовністю грати грубо і ризикувати.

У тому ж разі, як запевнив дипломат, якщо російський Президент не отримає потрібних йому «підлабузників» в українському уряді, він зробить її неспроможною нормально функціонувати.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ