Експерти не виключають можливості того, що нова обстановка дозволить урядам побудувати більш безпечне і обнадійливе майбутнє

Протягом наступних п’яти років загроза виникнення збройних конфліктів у світі зросте до максимальних показників з часів Холодної війни. Про це йдеться у доповіді Національної ради з розвідки США під назвою «Глобальні тенденції: парадокс прогресу», передає Інтерфакс-Україна.

На думку американських експертів, невизначеність ситуації в США і країнах Заходу, ослаблення механізмів запобігання конфліктам та забезпечення прав людини спонукає Росію і КНР оскаржувати вплив США на світовій арені.

При цьому, згідно з доповіддю, в цій ситуації особливу небезпеку становитимуть невірні оцінки поведінки імовірного противника.

Автори доповіді зазначають, що якщо повномасштабної війни вдасться уникнути, то відмінності в цінностях та інтересах між державами і спроби встановити регіональне домінування можуть призвести до поділу світу на сфери впливу.

Серед інших проблем, зазначених у доповіді: регіональні конфлікти, тероризм, зростання економічної нерівності, націоналізму та антиглобалізму, уповільнення економічного зростання та екологічні проблеми.

Однак автори не виключають можливості того, що нова обстановка дозволить урядам, співтовариствам, різним групам побудувати більш безпечне і обнадійливе майбутнє.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ